Aktualności

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

kulowa

W dniu 11.02.2018 na strzelnicy LOK w Wałczu odbył się turniej z okazji 73 Rocznicy Wyzwolenia Wałcza. Nasza młodzież nie zawiodła, stawiła się w tym dniu i godnie reprezentowała Zespół Szkół nr 4. Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach strzeleckich.

Strzelanie precyzyjne z pistoletu wiatrówki:
II miejsce - Dominik Kisilewicz - IV TI

Strzelanie precyzyjne z karabinka wiatrówki
I miejsce - Dominik Kisilewicz IV TI
III miejsce - Jakub Muryn - II TI

Jesteśmy dumni i gratulujemy sukcesów :)

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

DBI2018

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. 06 lutego 2018r. czynny udział w tej akcji wzięli uczniowie naszej szkoły – a szczególnie klasy o kierunku technik informatyk.

Uczniowie wysłuchali wykładu Rektora PWSZ w Wałczu dr Dariusza Skalskiego na temat Cyberprzestepczości i Cyberprzemocy, obejrzeli film i prezentację na temat hejtu. Wszystko pod opieką nauczyciela przedmiotów informatycznych p. Małgorzaty Rosińskiej .

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2018 są Facebook oraz Multimediawszkole.pl. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Komendę Główną Policji.

Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela a hasłem jest „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

W Zespole Szkół nr 4 RCKU Dzień Bezpiecznego Internetu odbywa się od 2010 roku. W całą akcję aktywnie włącza się młodzież naszej szkoły, a szczególnie uczniowie klasy 2TI: Konrad Szalaty, Maciej Lewandowski, Jakub Muryn, Szymon Żerebiło i Jakub Tomaszewski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.

Organizatorem szkolnego DBI 2018 była p. Małgorzata Rosińska

Wykł2

Wykład

Wykł1a

 

©2018 Zespół Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search