Aktualności

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

1 grudnia w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim- Delegatura w Koszalinie, odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wyróżnienia z rąk Wicekuratora Oświaty, pana Roberta Stępnia odebrali: Nel Wesołowska (uczennica klasy IIb) oraz Rafał Mazur (uczeń klasy III TO). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Kolejne stypendia już za rok.
Opiekunem uczniów podczas wyjazdu był wychowawca Nel Wesołowskiej- pani Agnieszka Górska.

Stypendia

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

28 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez wykwalifikowanych saperów 38 Patrolu Rozminowania z 21 Centralnego Poligonu Lotniczego Nadarzyce. Na szkoleniu uczniowie zapoznali się z zasadami postępowania w przypadku znalezienia materiałów wybuchowych i niebezpiecznych.Żołnierze zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia wynikające z zabawy petardami  i fajerwerkami dostępnymi w okresie karnawałowym.Nie zabrakło także pokazu sprzętu wojskowego. Uczniowie mieli również okazję do przymierzenia kombinezonów saperskich.Pod koniec szkolenia uczniowie chętnie podchodzili i zadawali pytania ekspertom.

saper

Saper1

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

24 listopada 2017 r. w siedzibie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach odbyła się już XVI edycja Konkursu Wiedzy Ekologicznej Ekologia w trosce o nasze środowisko. Po eliminacjach szkolnych z naszej szkoły w konkursie wzięły udział dwie osoby: Weronika Arendarska z klasy IIb i Patryk Skrzeczewski z klasy IITw. Gratulujemy im uzyskania wysokich wyników. Następna edycja konkursu za rok, ale już dziś zapraszamy chętnych do udziału, czekają cenne nagrody rzeczowe.
                  Nauczyciele biologii
             Jolanta Ruta i Aleksandra Lewandowska

 

Barzkowice2017

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

   21 listopada uczniowie Zespołu Szkół nr 4 RCKU, w ramach projektu MŁODY OBYWATEL, uczestniczyli w wycieczce do stolicy regionu zachodniopomorskiego - Szczecina. W Centrum Dialogu PRZEŁOMY młodzież wzięła udział w lekcji muzealnej na temat "Podzielony Świat", następnie zwiedziła Urząd Wojewódzki i spotkała się z wicewojewodą Panem Markiem Suboczem. Ostatnim akcentem pobytu w Szczecinie była wizyta w Teatrze Polskim na spektaklu "Mayday".

MlodyObyw

MlodyObyw1

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W piątek 24 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Geograficzny " Geo - Planeta", który przyczyni się z pewnością do popularyzacji i pogłębienia wiedzy z zakresu geografii regionu, Polski i świata wśród uczniów Zespołu Szkół nr 4 RCKU w Wałczu.

W tegorocznej edycji tego konkursu wzięło udział 23 osoby, choć zgłoszonych było 25. Uczniowie po wylosowaniu swojego miejsca napisali test wykorzystując mapę topograficzną oraz wiedzę geograficzną. Ostatnie pytanie było zagadnieniem z geografii turystycznej.

Gratuluję wszystkim odważnym, wyrażając przekonanie, że udział w tym konkursie dostarczył wszystkim rozrywki umysłowej oraz będzie on sprawdzianem wiedzy i umiejętności geograficznej każdego uczestnika.

Dodatkową atrakcją dla uczestników konkursu będzie możliwość wyjazdu w miesiącu styczniu 2018r. na jednodniową wycieczkę do Poznania i Rogalina. 

Szkolny Organizator Konkursu

Dorota Matuszak- Kołtan

DSC 0818 DSC 0822

©2018 Zespół Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search