Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

20.04.2018r uczniowie klasy 3 tg/ tż ruszyli w wałeckie knieje. Tego dnia doświadczyli trudów pracy w lesie sadząc drzewa pod opieką leśników i nauczycieli. Poprzez pracę zapoznawali się z tajnikami gospodarki leśnej. Pracowity dzień zakończyliśmy ogniskiem i relaksem przy rzece .

Las

 

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dnia 20.04. 2018 r uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę uczestnicząc w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Pyrzycach. Olimpiada była w różnych blokach tematycznych i składała się z II części pisemnej i praktycznej. Nasi uczniowie brali udział w dwóch blokach: gastronomia- Katarzyna Nowak kl.IVTG, natomiast z bloku technologia żywności- Milena Kaszeń kl.III TŻ. Wynikiem tych zmagań Katarzyna Nowak zajęła III miejsce i jest laureatem do etapu centralnego olimpiady z bloku gastronomia. Druga uczennica osiągnęła również wspaniałe wyniki, za co bardzo dziękuję. Bernadetta RadziunOWIUR

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W czwartek, 12 kwietnia dwudziestu uczniów z klas I, II i III liceum wzięło udział w wycieczce edukacyjnej do Torunia, w ramach projektu „Moje kompetencje – otwarte wrota do kariery - podniesienie jakości i efektywności kształcenia w zakresie kompetencji kluczowych uczniów liceów ogólnokształcących w powiecie wałeckim”. Harmonogram wycieczki był bardzo napięty, a zarazem ciekawy. Uczniowie wzięli udział w warsztatach laboratoryjnych z zakresu chemii w małej skali, samodzielnie wykonywali pachnące mydełka oraz kolorowe świeczki. Zgodnie z tradycją Torunia mieli możliwość wypieku dekoracyjnego piernika. Nie zabrakło czasu na zwiedzenie z przewodnikiem pięknej toruńskiej starówki. Pomysłodawcą oraz organizatorem wycieczki była Pani Aleksandra Lewandowska.

Warsztaty

Nauczycielki

 

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

5 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się Turniej Idiomów Angielskich, w którym wzięło udział 12 dwuosobowych drużyn reprezentujących różne klasy.

Organizatorkami konkursu był zgrany duet nauczycielek języka angielskiego p. Angelika Raczkowska-Goszczyk oraz p. Ewelina Gutowicz.

Konkurs podzielony był na 5 rund, w których uczniowie sprawdzali swoją znajomość idiomów na czas. Każda runda charakteryzowała się coraz wyższym stopniem trudności, dlatego też do kolejnych etapów przechodzili tylko najlepsi.

Dzięki dużemu zaangażowaniu uczestników udało się stworzyć świetną atmosferę tej imprezy szkolnej, którą swoją obecnością uświetnił Dyrektor Szkoły Leszek Molka, Starosta Powiatu Wałeckiego Bogdan Wankiewicz oraz Wicestarosta Jolanta Wegner.

W turnieju wyłonione i nagrodzone zostały trzy drużyny:

  1. miejsce - Julia Cieślak i Karolina Kochaniec
  2. miejsce - Katarzyna Nowak i Julia Surma
  3. miejsce - Klaudia Weryk i Mateusz Migalski

Dziękujemy Klaudii Rozmarynowskiej i Klaudii Satro za pomoc w komisji konkursowej!

Gratulacje!!! Życzymy dalszych sukcesów!!!

idiomy

 

©2019 Zespół Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search