Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Z roku na rok staramy się rozwijać i stworzyć jeszcze lepsze widowisko. Po zeszłorocznej edycji sądziliśmy, że osiągnęliśmy już szczyt naszych możliwości. Jednak skoro lubimy wyzwania, to musieliśmy przygotować coś jeszcze lepszego. No i ….. daliśmy czadu!

Rolnik Game Arena to największy turniej gier komputerowych w Powiecie Wałeckim. No ale to nic nowego, przecież w poprzednich latach też tak było. Tak więc skoncentruję się na tym co było nowego w tym roku. Prawie wszystko było nowe albo większe.

W tym roku Starostwo Powiatowe w Wałczu obieło patronat nad naszym wydarzeniem.

W ankiecie którą zorganizowaliśmy miesiąc temu wybrane zostały te same gry co w zeszłym roku: Counter Strike: Global Offensive i League of Legends. Jednak dodatkowo na prośbę naszych uczniów dołożyliśmy jeszcze jedną grę HearthStone. Tak więc w tym roku graliśmy w aż trzy gry. Do zawodów łącznie zgłosiło się ponad 150 zawodników, 13 drużyn do Counter Strike (w tym ZS 4 Teacher’s Team, czyli reprezentacja nauczycieli Zespołu Szkół nr 4), 15 drużyn do League of Legends i 13 zawodników do HeartStone’a. Gdyby nie ograniczenia jakie wprowadziliśmy w regulaminie to byłoby jeszcze więcej uczestników.

Nasi uczniowie są niesamowici, dzięki ich zaangażowaniu stworzyliśmy profesjonalną imprezę e-sportową na bardzo wysokim poziomie.

Stworzyliśmy stronę internetową rga2018.pl poświęconą turniejowi. W tym roku zawodnicy zgłaszali się na zawody elektronicznie poprzez formularz umieszczony na wspomnianej stronie. Pod tym samym adresem podczas zawodów na bieżąco można było śledzić w Internecie wyniki poszczególnych meczy. Jednak to nie wszystko. Nasze zawody i rywalizacje drużyn były streamowane w Internecie i każdy mógł wejść na twitch.tv/rcku_rga i oglądać jak uczestnicy turnieju grają! Całe zawody były komentowane przez ucznia klasy II technikum informatycznego Jakuba Muryn.

Turniej League of Legends zgłosiliśmy do producenta gry i dzięki temu był to oficjalny, zarejestrowany turniej na międzynarodowej stronie producenta. Otrzymaliśmy od nich również nagrody dla zawodników o łącznej równowartości 1100 zł.

Zrozumieć skalę wydarzenia pomogą również liczby.

15 godzin rozgrywek!!! Przygotowaliśmy ponad 35 komputerów do grania. Mecze odbywały się aż w 7 klasach, żeby zapewnić jak największy komfort grania dla zawodników. Udostępniliśmy w naszej sali audiowizualną strefę kibica (dla ponad 120 widzów), gdzie na ogromnym ekranie mogli śledzić zmagania drużyn, a na mniejszym ekranie wyświetlaliśmy tabele z wynikami.

Turniej nie odbyłby się bez zaangażowania i pomocy wielu osób. Oprócz wspomnianego już Jakuba niesamowitą pracę wykonali Marcin Jakubowski oraz Mariusz Pachocki, którzy byli administratorami najtrudniejszej gry, czyli Counter Strike-a. Wymagało to uruchomienia i skonfigurowania lokalnego serwera oraz stałe monitorowanie aby zawodnicy nie oszukiwali. Podziękowania również za pomoc dla uczniów z klas II TI, II TIW oraz IV TI, które nam bardzo dużo pomogły.

Dodatkową atrakcją była możliwość postrzelania z replik broni ASG, dzięki uprzejmości grupy PLAGA.

Sponsorami turnieju byli: Zespół Szkół nr 4 RCKU w Wałczu, Maciej Żebrowski z Rady Miasta Wałcza (ufundował nagrodę za I miejsce w turnieju Counter Strike), HuberNet Usługi Informatyczne oraz Starostwo Powiatowe w Wałczu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, za udział i zapraszamy za rok, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu.

W turnieju League of Legends na podium znalazły się drużyny:

I miejsce – ToxicON (w składzie: Oliwier Skupin, Bartek Ostopinko, Bartek Stangreciak, Patryk Garusiński, Mikołaj Pralicz) 

II miejsce – Czarna Porzeczka (Kajetan Gałęziowski, Wiktor Rafałko, Miłosz Ryźlak, Filip Patrzyński, Wojciech Jenda)

III miejsce – Bestie Disa (Wojtek Banasik, Piotrek Szymański, Błażej Mariański, Michał Szyszka, Jędrek Szyszka)

Tegoroczni zwycięzcy to drużyna, która w zeszłym roku na RGA 2017 uplasowała się na miejscu 3. Potwierdza się zasada, że trening czyni mistrza J

W turnieju Counter Strike na podium znalazły się drużyny:

I miejsce – Man’s Not Hot (Jakub Kaczmarczyk, Karol Majorczak, Mateusz Buczek, Przemysław Bińczyk, Aleksander Radkiewicz)

II miejsce – Patology sq (Michał Janicki, Kajetan Zwierzyński, Grzegorz Laskowski, Gabriel Mliczek, Paweł Matusiak)

III miejsce – Snails.pro  (Mateusz Nagły, Mateusz Szymański, Krzysztof Podolski, Rafał Podolski, Bartosz Kwiecień)

Drużyna „Man’s Not Hot” to zawodnicy, którzy na terenie Powiatu Wałeckiego są nie do zatrzymania. Nie ma się co dziwić skoro kilku zawodników z tej drużyny wygrywało również w poprzednich edycjach RGA. Jednak jest nadzieja i nie mogą się czuć zbyt pewnie, ponieważ w jednym meczu mieli ogromne problemy i wygrali o mały włos. Natomiast drużyny z II i III miejsca startowały w poprzedniej edycji, jednak uplasowały się poza podium.

W turnieju HearthStone na podium znaleźli się zawodnicy:

I miejsce – Maciej Lewandowski

II miejsce – Sebastian Gardziński

III miejsce – Jakub Szalaty

Organizator: Jarosław Huber

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

091224102450zbkb22 marca 2018 na strzelnicy w siedzibie Ligi Obrony Kraju w Wałczu odbyły się zawody strzeleckie z serii Szkolnej Ligi Strzeleckiej. Ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych nasi uczniowie zajęli 1, 2 i 4 miejsce !! Oczywiście przy takich wynikach zajęliśmy również pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej.
Serdecznie gratulujemy, a oto szczegółowa punktacja:
1 miejsce - Łukasz Pająk 89,1 pkt.
2 miejsce - Dominik Kisilewicz 89 pkt.
4 miejsce - Mateusz Buczek 83 pkt.
Drużynowo zajęliśmy I miejsce w składzie:
Łukasz Pająk, Dominik Kisilewicz oraz Monika Oleniacz
Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :D
Opiekun: Jarosław Huber.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

22.03.18r. w Wałeckim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Jego laureatką została Dagmara Najda, ucz. kl. II TG!  6 kwietnia tego roku w Szczecinie Dagmara weżmie udział w etapie wojewódzkim!

Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

 

Daga

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

15.03.18r. w WCK w Wałczu odbył się konkurs ortograficzny Jak to napisać?.

Pierwsze miejsce zajęła w nim ucz. kl. IITH, Kinga Satro.

Brawo, Kinga!!!!

©2019 Zespół Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search