Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

21 marca 2018 roku grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli: Romany Kosmalskiej, Ewy Żekieć-Gitalewicz, Katarzyny Marcinkowskiej oraz Sławomira Niewczasa wybrała się na wycieczkę  do Poznania. Najpierw uczniowie odbyli dwugodzinne  warsztaty z autoprezentacji w Collegium da Vinci, a następnie uczestniczyli w spektaklu w Teatrze Nowym, gdzie na małej scenie obejrzeli sztukę p.t. Dom Lalki w reżyserii: Michała Siegoczyńskiego.  

                                                                                                                                                                                                              K. Marcinkowska

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

21 marca w naszej szkole został ogłoszony DNIEM ŚPIOCHA. W tym dniu obowiązywały STROJE NOCNE (piżamy, szlafroki, szlafmyce, dziewczyny - wałki do włosów, papiloty, kapcie na nogach). Uczniowie przebrani w stroje śpiochów mogli liczyć na łaskawość nauczycieli na zajęciach. Każda klasa zaprezentowała się na apelu. Najciekawsze stroje i przygotowaną prezentację klas oceniało profesjonalne jury, zwyciężyła klasa I aLO. Podczas apelu odbył się także konkurs karaoke pt. „Śpiewać każdy może”. Karaoke rozpoczęło się wystąpieniem gościa specjalnego Pani Małgorzaty Zielonki -Rucińskiej piosenką Jerzego Stuhra –pt. „Śpiewać każdy może”. Pani profesor zebrała owacje na stojąco .

Zaprezentowano 9 utworów konkursowych. I miejsce zajęli Julia Błaszczyk i Mateusz Dąbek z kl. I TIO z utworem Kaya i Grzegorza Hyżego „Podatek od miłości”, II miejsce zajęła Dagmara Najda z kl. II TG w piosence „Od dziś” Pauli i III miejsce zajęła Arkadia Stolarek z kl. I TH w utworze „Hallelujah”.


Do zobaczenia za rok! 

śpioch

Zapraszamy do ogladania relacji fotograficznej na faceboku : https://www.facebook.com/RCKUWalcz/photos/rpp.418962104819566/1596838257031939/?type=3&theater

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

Wiosna

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

NASK Państwowy Instytut Badawczy w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotował internetową zabawę, związaną z wartościowym i bezpiecznym wykorzystywaniem nowych technologii.

21 marca na stronie internetowej Akademii NASK udostępnione będą quizy, dotyczące bezpieczeństwa różnych narzędzi i usług sieciowych, powszechnie używanych również przez najmłodszych internautów.

Zgodnie z ideą uczenia się przez całe życie quizy są zaprojektowane z myślą o różnych grupach wiekowych. Dzięki temu w zabawie mogą brać udział nie tylko dzieci w wieku szkolnym, ale również młodzież i dorośli. Quizy można więc będzie wykonać na zajęciach w szkole lub w wolnym czasie w domu, również z udziałem rodziców. Każdy uczestnik zabawy będzie miał możliwość wydrukowania zaświadczenia, potwierdzającego rozwiązanie quizu.

Pozdrawiam

Małgorzata Rosińska

NASK

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dzień 15 marca jest Dniem Edukacji Prawnej, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, natomiast współorganizatorem Fundacja Edukacji Prawnej „Iustitia”.

W związku z obchodami w/w dnia w ZS nr 4 RCKU w Wałczu, przy pomocy i współpracy z Sądem Rejonowym w Wałczu, podjęto działania na rzecz rozpowszechniania wiedzy prawnej wśród młodzieży.

W dniu 12 marca 2018r. w naszej szkole odbył się ogólnoszkolny Konkurs Wiedzy Prawnej z zakresu prawa cywilnego i prawa pracy. W konkursie wzięło udział 34 uczniów. Wyniki konkursu to :

I miejsce   : Joanna Sałahub kl. II TiW,

II miejsce : Karolina Fiege kl. II TE i Natalia Szulc kl. I TE,

III miejsce : Paulina Poturalska kl. II TE.

Wszystkie osoby, które stanęły na podium otrzymały nagrody w postaci Apteczki Prawnej publikacji o prawie dla młodzieży, ufundowanej przez Fundację Edukacji Prawnej „Iustitia”.

          Ponadto w dniu 15 marca 2018r. kl. II LO im. ks .prof. J. Tischnera uczestniczyła w spotkaniu i prelekcji z panem Prezesem Sądu Rejonowego w Wałczu sędzią Krzysztofem Koczenaszem. Uczniowie tej klasy realizują treści z zakresu prawa i psychologii.

Następnym etapem wizyty młodzieży w SR było jej uczestnictwo w rozprawie karnej. Opiekunami była p. Karolina Biela i p. Anna Dyker.

          Koordynatorem projektu dotyczącego obchodów Dnia Edukacji Prawnej w ZS nr 4 RCKU w Wałczu była p. Karolina Biela.

sąd 2

©2019 Zespół Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search