Aktualności

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W minionym tygodniu, 14 grudnia 2017 r. naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście. W murach naszej placówki pojawili się studenci PWSZ w Wałczu, którzy przebywają w Wałczu w ramach wymiany studenckiej ERASMUS+. Studenci przyjechali z Turcji i przez pół roku będą studiować w Wałczu.
Spotkanie, które zostało zorganizowane, miało na celu zaprezentowanie uczniom naszej szkoły (a zwłaszcza klasom o profilu turystycznym i hotelarskim) Turcji, jako kraju turystycznego. Najpierw uczniowie naszej szkoły pochwalili się swoją wiedzą na temat Turcji, a Kamila Jasnowska z klasy III TT przygotowała specjalną prezentację na ten temat. Następnie studenci opowiedzieli o tureckich ciekawostkach krajobrazowych, tureckiej kuchni, systemu edukacji w Turcji, a nawet zaprezentowali tureckie przeboje muzyczne. Zebrani mieli okazję poznać elementy tureckiej kultury. Była to niewątpliwie niecodzienna lekcja turystyki, która pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Nad całością spotkania pod względem wiedzy turystycznej czuwała p. Małgorzata Zielonka – Rucińska, a wsparcia językowego w kontaktach ze studentami udzieliła p. Ewelina Gutowicz.
Goście w naszej szkole pojawili się na specjalne zaproszenie p. Magdaleny Huber.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dnia 6 grudnia do wszystkich dzieci przychodzi Mikołaj. Uczniowie z klasy I TT, I TH i II TIW uświetnili ten dzień swoją obecnością
w Przedszkolu nr 6 ”STOKROTKA” w Wałczu. Od samego rana brali udział w zajęciach przedszkolnych. Pomagali Mikołajowi rozdawać prezenty, a także brali udział w zabawie. To był dzień pełen niespodzianek i dobrej zabawy. Dziękujemy młodzieży
za uświetnienie tego dnia.

                                                                               Opiekun: Magdalena Tomaszewska

 

MIk1

Mik3

Mik2

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W minioną środę (13.12.2017r.) w wałeckim kinie ,,Tęcza” miała miejsce szczególna uroczystość. Zarówno pracownicy jak też uczniowie ZS4 RCKU celebrowali święto szkoły. Postacią przewodnią tegorocznego spotkania był poeta, patron ZS4 RCKU – Władysław Broniewski. Z tego względu stałe punkty corocznych obchodów – ślubowanie uczniów klas pierwszych i ich autoprezentacje, wzbogacone zostały o program artystyczny, stworzony w oparciu o wiersze i elementy biografii poety. Prócz recytacji można było usłyszeć muzyczne aranżacje utworów Władysława Broniewskiego w autorskim wykonaniu uczniów ZS4. Oczywiście, nie zabrakło też akcentu rozrywkowego, prócz poetyckiej refleksji organizatorzy i uczniowie znaleźli miejsce na pokaz tańca i odrobinę scenicznego humoru.

 

Relacja fotograficzna

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniu  4 grudnia  2017 roku  uczniowie  Zespołu  Szkół nr4  RCKU  brali  udział  w  Regionalnym Projekcie Dyrekcji Lasów  pod  hasłem "Dzikie smaki". W  ramach projektu  na "Morzycówce" uczniowie III klasy  Technikum Żywienia i Usług  Gastronomicznych:  Misiak Roksana, Rogacka Martyna, Parsza Monika, Kwaśniewski Krzysztof, Kuligowski Maciej  wykonywali w formie pokazu  z kucharzem potrawy  z  dziczyzny:

  -  hamburgery z dzika w bułce "Bik - dzik"

  -  szaszłyki  z sarny grillowane

  -  pierogi  z farszem z  dziczyzny

 Potem  odbyła  się  degustacja  wykonywanych  potraw  przez  uczniów  naszej  szkoły  z  klas: I TG, II  TG, III TG, IV TG, III  TH. Był  również  bardzo  ciekawy  wykład  dotyczący lasu, zwierząt  leśnych, owoców z lasu  i  wykorzystania  ich  do celów  kulinarnych.

                                                                                              Opiekunem  uczniów  była  Pani  Teresa  Liszewska.

 

Dziczyzna

©2018 Zespół Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search