Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniu 14 marca 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Liczby Pi. W tym roku święto tej niezwykle popularnej stałej matematycznej (3.1415926…) uczciliśmy na poważnie i na wesoło. 

Obchody Święta liczby Pi rozpoczęły się od wyrecytowania wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Liczba Pi”, a następnie przedstawienia prezentacji multimedialnej dotyczącej Ludolfiny.

W tym dniu przeprowadzony został konkurs matematyczny „Potyczki z liczbą pi”, w trakcie którego 2–osobowe drużyny z klas pierwszych rozwiązywały zadania z zastosowaniem liczby pi, tworzyły rebusy matematyczne.

Finałową konkurencją konkursu było podanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.

Największą sprawnością rachunkową wykazali się uczniowie zajmując poszczególne miejsca:

I miejsce Oksana Stech i Karolina Kochaniec z kl.1a LO

II miejsce Magdalena Bajor i Martyna Woźniak z kl. 1TE

III miejsce Laura Ozorowska i Kamil Szot z kl. 1 TIO

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki.

Okazało się, że liczba Pi nie jest taka straszna, a nawet ma niezaprzeczalne zalety (trochę szkoda, że uroczą damską postać przyjmuje tylko raz w roku). Ukoronowaniem Dnia Liczby Pi był słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy 4TG  i 4TŻ.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za zaangażowanie i super zabawę.

Organizator i opiekun: Marta Bednarek

 

PI

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Józef Stanisław Tischner, ps. „Wawrzek Chowaniec”, „Molinista”, „Józek Szkolny”, „Jegomość Józek”.

   Oczywiście 12 marca… 1931 roku i choć zmarł w roku 2000, można powiedzieć, że żyje wciąż i to    w wielu wymiarach, a to jako filozof, jako ksiądz, choć jak sam miał w zwyczaju mawiać : przede wszystkim jako człowiek!!! Dla nas żyje Tischner także jako Patron (tak dla wałeckiej społeczności szkolnej, jak też dla ponad trzydziestu innych placówek w całym kraju i poza granicami). Warto mieć świadomość, że Patron to szczególny, bo mimo upływu czasu wciąż przywołuje, jego słowa wciąż wybrzmiewają, a powtarzane są wielokrotnie na przestrzeni każdego roku szkolnego między innymi przez tych, którzy weszli na drogę Józefa Tischnera – czyli drogę dialogu, otwartości    i spotkania  z ,,innym”. Rajdy Tischnerowskie, Debaty Tischnerowskie, konkursy Tischnerowskie, konferencje Tischnerowskie… to tylko niektóre nazwy inicjatyw podejmowanych przez członków Stowarzyszenia Drogami Tischnera (założonego i prowadzonego przez młodszego brata Józefa – Kazimierza Tischnera). Janina Ochojska, Wojciech Bonowicz, Piotr Kłodkowski, Brian Scott, Marcin Żyła, Marek Kamiński – to tylko wybrane osoby publiczne, które w ostatnim miesiącu zaangażowane były  w Tischnerowskie ,,ślady”. Angażowaliśmy się także my – wałczanie, czego przykładem jest choćby refleksja o życiu i myśli Józefa Tischnera podjęta przez członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku, czy też udział nauczycieli z ZS4 RCKU w Konferencji Tischnerowskiej w Łopusznej (w której uczestniczyli: Panie – Maria Mańska i Beata Matysko oraz Panowie – Dawid Porębiak i Sławomir Niewczas).

 

1

2 Konferencja Tischnerowska w Łopusznej 2018

Tischner

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
3.... 2 ..... 1 ....... START!!!
Właśnie ruszyły zapisy na NAJWIĘKSZY, NAJLEPSZY turniej gier komputerowych w naszym powiecie. ROLNIK GAME ARENA 2018 czeka na Was, nie może Was tam zabraknąć.
Regulaminy zawodów i zapisy na stronie rga2018.pl
Zapisy trwają do 16 marca godz. 23:59:59.
Organizatorzy turnieju planują kilka nowości i atrakcji dla uatrakcyjnienia całej imprezy.
rtE7pFh Imgur
©2019 Zespół Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search