Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W Zespole Szkół nr 4 RCKU w Wałczu dnia 22 marca 2019r. odbyła się prelekcja z kuratorem sądowym panią Justyną Sęk. Tematem spotkania był „System dozoru elektronicznego”. W prelekcji wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klas : I TT, I TE i II a LO.

Karolina Biela

 

Prelekcja

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniach 14-15 marca 2019 r. w Poznaniu odbył się III etap centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. Brała w nim udział uczennica klasy IV Technikum Technologii Żywności Alicja Furman pod opieką prof. Alicji Prendeckiej. W etapie centralnym uczestniczyło 45 uczniów z całej Polski kształcących się na kierunkach żywnościowych. Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Przyrodniczy i Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. Olimpiada na szczeblu centralnym obejmowała trzy części: test, odpowiedzi ustne i quiz z wiedzy zawodowej. Wiedzę uczestników oceniała Komisja pod przewodnictwem prof. dr hab. Jana Michniewicza i prof. dr hab. Jana Pikula z Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu. Dodatkową atrakcją dla uczestników było zwiedzanie Poznania, oraz Katedry Biotechnologii i Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu. Podsumowanie Olimpiady odbyło się w zabytkowej Sali Kolegium Rungego. Nasza uczennica Alicja Furman uzyskała tytuł finalisty etapu centralnego. Gratulujemy sukcesu i dużego zaangażowania uczennicy.

Alicja Prendecka

Irena Kubera-Dembe

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Z okazji obchodów Dnia Edukacji Prawnej w naszej szkole odbyło się szereg działań, które miały na celu popularyzację prawa wśród młodzieży, zwiększenie świadomości prawnej i obywatelskiej, oraz  poznanie przez młodego człowieka swoich praw i obowiązków.

W dniu 15 marca 2019r. w naszej placówce został przeprowadzony Rejonowy Konkurs Wiedzy Prawnej dla laureatów Ogólnoszkolnych Konkursów Wiedzy Prawnej szkół ponadgimnazjalnych.

Zwycięzcami Konkursu są :

I miejsce : Joanna Sałahub   ZS nr 4 RCKU w Wałczu

II miejsce : Aleksandra Ciach   ZS nr 4 RCKU w Wałczu

III miejsce : Klaudia Berlińska   ZS nr 4 RCKU w Wałczu

 Ponadto przedstawiamy wyniki Rejonowego Konkursu Artystycznego nt. "Sprawiedliwość w moich oczach" w 3 kategoriach (plastycznej, fotograficznej oraz graficznej/multimedia) :

-kategoria – plastyka :

I miejsce : Klaudia Malak ZS nr 4 RCKU

II miejsce : Sara Mokrzycka ZS nr  4RCKU

III miejsce : Katarzyna Huszcza ZS nr 4 RCKU oraz

                    Paulina Tumidaj ZS nr 1

- wyróżnienia : Kamila Matysiak PCKZiU oraz Hanna Grabiec ZS nr 4 RCKU

-kategoria-fotografia :

I miejsce : Natalia Kinasiewicz ZS nr 4 RCKU

II miejsce : Radosław Rutkowski ZS nr 4 RCKU

III miejsce : Dagmara Najda ZS nr 4 RCKU

-wyróżnienia : Jakub Nowak PCKZiU oraz Daria Tołkin ZS nr 4 RCKU

-kategoria grafika :

I miejsce : Kamil Miklis

                                                                       Serdecznie zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy.

                                                                                                          Karolina Biela

PrawnyKonk

 

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniu 14 marca 2019 r. w naszej szkole przeprowadzona została akcja charytatywna pod hasłem PĄCZKU-JEMY. Sprzedawano pączki, które ufundowała Rada Rodziców. Pieniądze zbierano dla dzieci z Afryki, którymi opiekują się MISJONARZE – KAPUCYNI. Udało nam się zebrać 760,00 złotych. Ta kwota zostanie przelana konto akcji. Urosły nam SERCA a nie brzuchy. Jesteśmy dumni z całej społeczności szkolnej, że tak chętnie i ofiarnie podeszła do tej wzniosłej akcji. Dziękujemy wszystkim DARCZYŃCOM i tym którzy pomogli przeprowadzić zbiórkę pieniędzy. Organizatorzy: Beata Trzmielewska, brat Grzegorz Badziąg, Maria Bodziewska i Katarzyna Marcinkowska. Zdjęcia wykonała Beata Matysko.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

07 marca br. odbył się etap regionalny V EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”, którego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy.

Konkurs jest organizowany w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” i jest formą popularyzacji tego programu oraz sprawdzianem jego efektywności dla szkół i ich uczniów. Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości, o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy. Naszą szkołę reprezentowali:  Joanna Sałahub z kl. III TIW i Rafał Mazur z kl. IV TO , który po raz kolejny okazał się niepokonanym zdobywając I miejsce.

Nagrody laureatom wręczyła Arleta Kłodawska Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy . Dziękując zarówno uczniom jak i nauczycielom przygotowującym ich do konkursu zwróciła uwagę na niezwykle wysoki i wyrównany poziom prezentowany przez uczestników a także znaczenie konkursów  popularyzujących zagadnienia bhp wśród młodzieży.

Rafał Mazur będzie reprezentował na etapie centralnym Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie.

Trzymamy kciuki w zmaganiach konkursowych na etapie ogólnokrajowym!

PIP 

 

©2019 Zespół Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search