Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

"Sprawiedliwość w moich oczach"

W konkursie wzięło udział 68 uczniów szkół średnich, łącznie złożonych zostało 74 prace (49 w kategorii plastyka, 16 w kategorii fotografia i 9 w kategorii grafika).

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

IMG 20191104 093126Dnia 04.11.2019 roku uczniowie klasy III LO wraz z nauczycielem wiedzy o społeczeństwie – p. Bogusławą Skrzypek udali się do nowo powstałej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Na miejscu rzecznik prasowy KPP przedstwaił funkcjonowanie struktury poszczególnych wydziałów. Maturzyści uzyskali informacje o poszczególnych etapach postępowania kwalifikacyjnego do Policji jakim jest: złożenie dokumentów, egzamin teoretyczny, psychologiczny a także sprawnościowy.  W trakcie zwiedzania komendy instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego przedstwaili nam jedną z najnowocześniejscych strzelnic w naszym kraju. Uczniowie mieli możliwość z korzystania z systemu multimedialnego Milo Renge, gdzie za pomocą repliki broni Glocka 17 symulującej  odrzut broni w trakcie wystrzalu dokonywali strzelania do tablicy multimedialnej  scenkę interwencji policyjnej. Uczniowie spotkali się z doświadczonym technikiem kryminlistyki, który zaprezentował ubiór w jakim pracuje, kiedy znajduje sie na miejscu zdarzenia, aby nie nanieść kolejnych śladów. Jedna z uczennic miała możliwość założenia tego typu ubioru, co dało jej możliwość odczucia trudu pracy. Również maturzystom zaprezentowano możliwość wzięcia linii papilarnych. W toku dalszego zwiedzania pokazano nam  siłownię, która została stworzona specjalnie dla policjantów, aby doskonalili swoją sprawność fizyczną. Również zaprezentowano nam dwa psy policyjne, z których jeden jest psem tropiącym a drugi do odnajdywania środków odurzających i substancji psychaktywnych.
Uczniowie naszej szkoły byli bardzo zadowoleni z przedsawionych prezentacji zwłaszcza z pokazów strzeleckich.

                                                                                              Opracowała: mgr Bogusława Skrzypek


IMG 20191104 094243

 

IMG 20191104 102205

   

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 Dziękujemy za wielkie serce!!! To ludzie pomagają, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. To dobro już działa i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do projektu i wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu.

W tym roku klasa II TE i II TG/TH włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Dzięki szlachetności
i pomocy darczyńców udało się nam przygotować osiem paczek dla rodziny. Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: uczniom,
 nauczycielom szczególnie wychowawcą Pani Dorocie Matuszak-Kołtan i Pani Aleksandrze Lewandowskiej. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

 

 

 

©2020 Zespół Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search