Obserwuj nas:

Dziady w Rolniku

W poniedziałek 29.10. na 7 i 8 godzinie lekcyjnej w sali kolumnowej zaprezentowano inscenizację Dziadów Adama Mickiewicza. Przygotowanie scenografii oraz podział i przygotowanie ról było niemałym wyzwaniem, które podjął zespół złożony z uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim przy współpracy z biblioteką. Główną pomysłodawczynią wydarzenia były Łucja Matusiak i p. Agnieszka Jaskulska. Łucja zadbała o odpowiednie stroje występujących a także o maski oraz większość wianków. Włożyła w te przygotowania dużo pracy szyjąc i przygotowując detale samodzielnie. Panie Maria Bodziewska i Agnieszka Jaskulska przygotowały odpowiednio materiały do wykonania scenografii, której wykonaniem zajęły się z uczniami występującymi na niewielkiej scenie. Wspólna praca zaowocowała przedstawieniem II części Dziadów.
Brawa i podziękowania za trud włożony w przygotowanie inscenizacji należą dla uczniów: Łucji Mausiak, Szymona Żerebiło, Konrada Szalatego, Wiktorii Graczyk, Nel Wesołowskiej, Agnieszka Pyci, Klaudii Muchy, Beaty Zawieruchy, Joanny Sałahub, Wojtka Jendy,Moniki Olszewskiej i Wiktora Maizner. Tym spotkaniem z twórczością Adama Mickiewicza chcemy otworzyć cykl corocznych spotkań październikowych.

                                                                                                                                                                Opiekun Samorządu szkolnego

                                                                                                                                               Agnieszka Jaskulska

Udostępnij ten wpis:

Jesteśmy w serwisach:

Zespół Szkół Nr 4 W Wałczu to Technikum Zawodowe Nr 3, oraz II Liceum Ogólnokształcące Im. Ks. Prof. Józefa Tischnera

Zapisz się do newslettera!

Obiecujemy, że nie będziemy spamować. Otrzymasz tylko najważniejsze informacje. Informacje dot. przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

Najnowsze galerie

Skip to content