Obserwuj nas:

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month). Ogólnoeuropejska kampania, znana jako ECSM, organizowana jest przez ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej. W Polsce kampanię już po raz siódmy koordynuje NASK PIB.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa to 31 dni warsztatów, konferencji, kampanii i inicjatyw, które mają podnieść świadomość bezpieczeństwa w Internecie.

W 2019 roku Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa ma dwa tematy przewodnie:

  • Cyberhigiena, a więc najprostsze działania, które powodują wzrost cyberbezpieczeństwa każdego z nas (np. systematyczna zmiana hasła i aktualizacja oprogramowania).
  • Nowoczesne technologie takie jak sztuczna inteligencja (AI), czy Internet Rzeczy (IoT) oraz związane z nimi wyzwania, a także problematyka tzw. fake news

Nasi uczniowie wzięli udział w konferencji współorganizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Wałczu, Starostwo Powiatowe w Wałczu, Urząd Miasta Wałcz oraz Urząd Gminy Wałcz pt.:”Cyfryzacja w gospodarce i społeczeństwie”, która odbyła się 17 października. Konferencja podzielona była na dwie części, teoretyczną oraz praktyczną. 

Podczas konferencji były poruszane zagadnienia

  • doxing I Google Hacking,
  • przetwarzanie danych cyfrowych na sygnały sterujące urządzeniami CNC,
  • współczesne metody wyłudzania danych na portalach aukcyjnych I społecznościowych,
  • informatyka w inżynierii produkcji,
  • wykorzystanie nowoczesnych technologii informatycznych w sporcie
  • globalizacja kompetencji w branży IT

Udostępnij ten wpis:

Jesteśmy w serwisach:

Zespół Szkół Nr 4 W Wałczu to Technikum Zawodowe Nr 3, oraz II Liceum Ogólnokształcące Im. Ks. Prof. Józefa Tischnera

Zapisz się do newslettera!

Obiecujemy, że nie będziemy spamować. Otrzymasz tylko najważniejsze informacje. Informacje dot. przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

Najnowsze galerie

Skip to content