Obserwuj nas:

Turniej Czarodziejów w Rolniku

Turniej Czarodziejów w Rolniku

W dniach 25 – 29.11. 2019 r. Zespół Szkół nr 4 RCKU w Wałczu został opanowany przez czarodziejów i czarownice rodem ze świata Harrego Pottera. Nauczyciele języka angielskiego pod przewodnictwem pani A. Frelkowskiej – Makówki i pana D. Porębiaka zorganizowali tygodniowe zmagania z literaturą J.K. Rowling w tle.

Celem uroczystości było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, rozwijanie umiejętności językowych, twórczego myślenia, wyobraźni i współpracy zespołowej w czasie konkursów. Na korytarzu szkoły pojawiły się oryginalne dekoracje, m.in. herb Hogwartu oraz wszystkich domów, obrazki związane z Harrym Potterem, oraz ciekawostki i różne wydania. Uczniowie zgłaszali się w 3-osobowych drużynach, a następnie zostali przydzieleni do domów jak w prawdziwym Hogwarcie – Griffindor, Slytherin, Ravenclaw i Hufflepuff. Każdy z domów miał swojego opiekuna – nauczyciela, który mógł służyć pomocą swoim podopiecznym przez cały tydzień. Uczniowie zmagali się z zagadkami związanymi z Harrym Potterem (każdego dnia innymi), które były ukryte na terenie szkoły. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, iż zagadki te były w języku angielskim oraz niemieckim. Kulminacją zmagań był piątek, kiedy to nastąpił finał imprezy. Młodzi czarodzieje rozwiązywali test pisemny zawierający pytania dotyczące historii o Harrym Potterze. Następnie musieli wykazać się znajomością zaklęć i właściwym ich użyciem. Najefektowniejszym elementem była sztafeta na miotłach, która odbyła się na sali gimnastycznej. Na zakończenie odbył się test wiedzy podczas którego wyłoniono zwycięskie drużyny – I m-ce W. Różańska, W. Długołecka, J. Boguniewicz (Slytherin), II m-ce. J. Błaszczyk, R. Rutkowski, J. Czerniawski (Hufflepuff), III m-ce. W. Grzyb, N. Półjanowska, P. Muryn (Griffindor). Po podliczeniu punktów Puchar Domów został wręczony przez dyrektora , pana L. Molkę, opiekunowi Hufflepuffu p. A. Frelkowskiej- Makówce.

Impreza odniosła wieki sukces i cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a organizatorzy już planują przyszłoroczną edycję.

Udostępnij ten wpis:

Jesteśmy w serwisach:

Zespół Szkół Nr 4 W Wałczu to Technikum Zawodowe Nr 3, oraz II Liceum Ogólnokształcące Im. Ks. Prof. Józefa Tischnera

Zapisz się do newslettera!

Obiecujemy, że nie będziemy spamować. Otrzymasz tylko najważniejsze informacje. Informacje dot. przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

Najnowsze galerie

Skip to content