Obserwuj nas:

PGE Turniej Maszyn Wodnych

Dwie drużyny z klas techniku urządzeń i systemów energetyki odnawialnej po raz pierwszy podjęły wyzwanie związane z udziałem w Turnieju Maszyn Wodnych. „PGE Turniej Maszyn Wodnych” to konkurs techniczny zachęcający młodzież do pogłębiania wiedzy zdobytej m.in. podczas lekcji fizyki. To również solidna dawka informacji z obszaru mechaniki i odnawialnych źródeł energii oraz praktycznych umiejętności związanych z budową maszyn.
Wykonane przez uczniów prace były testowane na unikatowym stanowisku pomiarowym. Zgodnie z wymaganiami konkursu należało zbudować, zgodnie z rysunkiem technicznym, model turbiny przetwarzającej energię kinetyczną i potencjalną wody na energię mechaniczną. Obie drużyny samodzielnie przygotowały turbiny, które 24 października w etapie regionalnym przedstawiły komisji konkursowej w Szczecinie. W pierwszej turze turnieju w Konkurencji „Moc” nasi elektrycy zdobyli czwarte i piąte. Gratulujemy naszym uczestnikom turnieju, uczniom kl. III TO: Mateuszowi Pawlikowi,Bartoszowi Półjanowskiemu, Maksymilianowi Ziółkowskiemu, kl. I TO: Bartoszowi Bil, Franciszkowi Cierpikowskiemu, Maciejowi Niewczasowi. Wielkie podziękowania dla pana Wojciecha Jakubowskiego, nauczyciela przedmiotów zawodowych za motywowanie młodzieży do podejmowania wyzwań i wykorzystywania w praktyce, nabytej w szkole wiedzy.

Udostępnij ten wpis:

Jesteśmy w serwisach:

Zespół Szkół Nr 4 W Wałczu to Technikum Zawodowe Nr 3, oraz II Liceum Ogólnokształcące Im. Ks. Prof. Józefa Tischnera

Zapisz się do newslettera!

Obiecujemy, że nie będziemy spamować. Otrzymasz tylko najważniejsze informacje. Informacje dot. przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

Najnowsze galerie

Skip to content