Obserwuj nas:

ROLNIK CON 2021

W dniach 25–29.10.2021 r. Zespół Szkół nr 4 RCKU w Wałczu został opanowany przez Superbohaterów rodem z uniwersum Marvel i DC Comics. Nauczyciele języka angielskiego, Anna Frelkowska–Makówka, Beata Matysko, Krzysztof Morawski oraz Dawid Porębiak zorganizowali tygodniowe zmagania opierające się na wyżej wymienionych uniwersach. Celem uroczystości było rozwijanie wśród uczniów umiejętności językowych, twórczego myślenia, wyobraźni i współpracy zespołowej poprzez wykorzystanie elementów kultury amerykańskiej. Na korytarzu szkoły pojawiły się oryginalne dekoracje, m.in. symbole i sylwetki bohaterów (Batman, Superman, Avengers, Justice League), obrazki związane z Superbohaterami oraz portrety nauczycieli w formie komiksowej. Uczniowie zgłaszali się w 3-osobowych drużynach, a następnie zmagali się z zagadkami związanymi z Uniwersum Marvel i DC (każdego dnia innymi), które były ukryte na terenie szkoły. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, iż zagadki te były ułożone w języku angielskim.

Kulminacją zmagań był piątek, kiedy to nastąpił finał imprezy. Młodzi Superbohaterowie rozwiązywali test wiedzy zawierający pytania dotyczące historii bohaterów. Najefektowniejszym elementem były zmagania sportowe, które odbyły się na boisku szkolnym. Na zakończenie odbył się test wiedzy dla 3 najlepszych drużyn, podczas którego wyłoniono zwycięzców –

– 1 miejsce: W. Grzyb, W. Bielej, N. Półjanowska,

– 2 miejsce: L. Leśniewska, M. Ogonowska, B. Jóźwiak,

– 3 miejsce: A. Michalczak, N. Łęski, Z. Balsiewicz.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż uczniowie tak jak i organizatorzy wykazali się dużą kreatywnością podczas przygotowywania strojów. Impreza odniosła wieki sukces i cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a organizatorzy już planują kolejną edycję.

Udostępnij ten wpis:

Jesteśmy w serwisach:

Zespół Szkół Nr 4 W Wałczu to Technikum Zawodowe Nr 3, oraz II Liceum Ogólnokształcące Im. Ks. Prof. Józefa Tischnera

Zapisz się do newslettera!

Obiecujemy, że nie będziemy spamować. Otrzymasz tylko najważniejsze informacje. Informacje dot. przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

Najnowsze galerie

Skip to content