Obserwuj nas:

PGE Turniej Maszyn Wiatrowych – Szczecin 2022

Jak co roku 3 kwietnia 2022 roku, dwie drużyny z kierunku technik odnawialnych źródeł energii, wzięły udział w turnieju. Rywalizacja polegała na zbudowaniu turbiny wiatrowej, która osiągnie największą prędkość i moment obrotowy. Szkołę naszą reprezentowali uczniowie klasy III TO: Maksymilian Ziółkowski, Marcin Grzeliński i Mateusz Pawlik oraz Bartosz Bil z klasy I TO.
PGE Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Głównym zadaniem jest zaprojektowanie i wykonanie łopatek wiatraka o średnicy do 500 mm. Zawodnik, możliwie starannie dobiera materiały konstrukcyjne, kształt i kąt nachylenia łopat oraz sposób zamocowania na wale turbiny.
Podczas Turnieju startujące maszyny oceniane w trzech kategoriach:
– Największa moc
– Obroty przy obciążonym wale maszyny
– Moment obrotowy przy zatrzymanym wale
Testy maszyn dokonywane są za pomocą stanowiska pomiarowego wyposażonego w momentomierz tensometryczny i encoder, zapewniających wysoką dokładność otrzymywanych wyników.
Suma uzyskanych punktów we wszystkich kategoriach decyduje o jakości maszyn i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej.

Udostępnij ten wpis:

Jesteśmy w serwisach:

Zespół Szkół Nr 4 W Wałczu to Technikum Zawodowe Nr 3, oraz II Liceum Ogólnokształcące Im. Ks. Prof. Józefa Tischnera

Zapisz się do newslettera!

Obiecujemy, że nie będziemy spamować. Otrzymasz tylko najważniejsze informacje. Informacje dot. przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

Najnowsze galerie

Skip to content