Aktualności

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W  miniony piątek 17 listopada uczennice Zespołu Szkół nr 4 RCKU w Wałczu wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Sztuki Kulinarnej „Smaki Pomorza” w Szczecinie, który odbył się w Zespole Szkół nr 6.
W Konkursie Kelnerskim I miejsce zajęła Katarzyna Gołąb i III miejsce zajęła Alicja Huzar, obie uczą się w Technikum nr 3, w klasie IV o kierunku technik hotelarz.
Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, do konkursu zostały przygotowane przez panią Teresę Liszewską.

 

Kelnerski KONKURS

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Od poniedziałku 20.11.2017 roku zmienia się plan lekcji. Z nowym planem można się zapoznać na rcku.pl oraz synergia.librus.pl. 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Dnia 15 listopada odbył się ogólnopolski konkurs języka niemieckiego Deutschfreund. Udział w zmaganiach z tekstem wielokrotnego wyboru wzięło 14 uczniów naszej szkoły. Wyniki poznamy za około miesiąc. Udział uczniów w konkursie wspomogła Rada Rodziców. Konkurs zorganizowała Pani Edyta Szyłobryt-Musiał a wspierały ją Pani Elżbieta Kuziemska i Beata Trzmielewska.

 

NiemNiem1

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

   W dniu 10.11.2017 r. uczennice ZS4 RCKU w Wałczu, Ada Trzmiel, Anna Lewandowska, Kamila Jasnowska wraz z opiekunem – Edytą Szyłobryt- Musiał uczestniczyły w spotkaniu podsumowującym praktyki zagraniczne. Uczennice podczas wakacji brały udział w projekcie Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży i Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, podczas którego pracowały w schroniskach w Wandlitz i Wannsee w okolicy Berlina. Podczas praktyk miały możliwość poszerzania swoich umiejętności w Housekeepingu kuchni, barze i recepcji. Uczestniczki projektu zdobyły nowe doświadczenia, które z pewnością zaowocują w przyszłości. Celem projektu było również rozwijanie umiejętności z zakresu komunikacji w języku niemieckim. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół nr 8 im. Stanisława Staszica w Szczecinie, w trakcie którego uczestników ugoszczono poczęstunkiem, umilającym wymianę doświadczeń i relacji praktykantów z pobytu w Niemczech.

   Polecamy wszystkim tę formę spędzania wakacji, a osoby zainteresowane praktykami za granicą, zachęcamy do kontaktu z Panią Edytą Szyłobryt- Musiał.

WspółprPol niem

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

11 listopada w całej Polsce odbyła się niezliczona ilość ,,Biegów Niepodległości”. Uczniowie i nauczyciele ZS4 w Wałczu, będący jednocześnie członkami grupy biegowej Jednego Serca, zdecydowali się wystartować w jednej z największych imprez biegowych, organizowanych tego dnia
w naszym kraju. Na liście startowej 2 Biegu Niepodległości, w stolicy Wielkopolski pojawiło się 9700 uczestników, a wśród nich 12 osób reprezentujących jedną z wałeckich szkół ponadgimnazjalnych. Aktywność fizyczna, pogłębianie poczucia tożsamości narodowej, rozbudzanie świadomości historycznej – to tylko wybrane korzyści, wynikające z udziału w opisywanej imprezie, która dla reprezentantów naszego miasta zakończyła się sukcesem, gdyż wszyscy, którzy stawili się na starcie, po pokonaniu 10 kilometrów otrzymali medale potwierdzające ukończenie długodystansowego biegu. Za sprawą trudnych warunków pogodowych towarzyszących biegowi, satysfakcja z jego ukończeni była tym większa,
a smak ,,regeneracyjnego” Rogala Świętomarcińskiego na długo pozostanie w pamięci biegaczy. Dodatkową atrakcją organizowanej imprezy była możliwość podziwiania tradycyjnej Parady na ulicy św. Marcina. Udział reprezentantów  ZS4 RCKU w Wałczu 
w poznańskim biegu był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wałczu, fundacji prowadzonej przez Pana Arkadiusza Niefiedowicza oraz Rady Rodziców ZS4 RCKU.

BiegNiepodl

©2018 Zespół Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

Search